Ukliďme Česko, 8., 9. tř.

08.04.2019 | Kategorie: Pracovní činnosti   |   Autor: Lenka Valešová

„Ukliďme Česko“ je každoroční dobrovolnická akce, která se koná na území celé republiky. Zapojují se do ní lidé, kterým není lhostejný nepořádek v jejich okolí. Díky těmto dobrovolníkům mizí z přírody stovky tun odpadu.

Přednáška, Vliv komunity na člověka, 6., 7. tř.

04.04.2019 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Lenka Valešová

Definovat komunitu a její vliv na mladého člověka není jednoduché. Abychom se v této problematice lépe vyznali, poslechli jsme si poučnou přednášku pana Reného Černého, učitele z Integrované střední školy Jesenice.

Silový trojboj

22.03.2019 | Kategorie: Soutěže - Sportovní   |   Autor: Petr Koníř

Celoroční soutěž O nejaktivnějšího sportovce pokračovala v pátek 22. 3. 2019 SILOVÝM TROJBOJEM.

Matematický klokan

22.03.2019 | Kategorie: Soutěže - Vědomostní   |   Autor: Petr Koníř

Už téměř 25 let probíhá na českých školách soutěž Matematický klokan. V pátek 22. března se do této soutěže zapojila i ZŠ a MŠ Jesenice.

Muzeum Rakovník, 9. tř, 2019

22.03.2019 | Kategorie: Exkurze   |   Autor: Lenka Valešová

Každý si potřebuje někdy odpočinout. Když se skloubí odpočinek i zábava, je to o to lepší.

Exkurze do Valea 2019

18.03.2019 | Kategorie: Exkurze   |   Autor: Lenka Valešová

Mezi významné výrobní závody našeho okresu patří Valeo. A právě sem, do rakovnického Valea, se vypravily na exkurzi 8. a 9. třída ZŠ a MŠ Jesenice s paní učitelkou Konířovou a paní učitelkou Knappovou.

Exkurze, IC LČR Křivoklát, 5. tř.

08.03.2019 | Kategorie: Exkurze   |   Autor: Lenka Valešová

V pátek 8. března ráno se naše 5. třída sešla na jesenickém nádraží. V 730 jsme odjeli vlakem do Rakovníka a odtud dalším spojem do Křivoklátu.

Okresní kolo chemické olympiády

05.03.2019 | Kategorie: Soutěže - Vědomostní   |   Autor: Petr Koníř

Okresní kolo chemické olympiády kategorie D se konalo v Rakovníku v úterý 5. března a z naší školy se ho zúčastnil jediný zástupce – Tomáš Tran z 9. třídy. Připojil se tak k vybraným žákům ze ZŠ Nové Strašecí (5) a 2. ZŠ Rakovník (4) a v těžké konkurenci obsadil konečné 6. místo.