Den zdravého životního stylu

13. 10. 2023

Dne 13. října se žáci II. stupně naší školy zúčastnili projektového dne zaměřeného na zdravý životní styl.

Jednotlivá stanoviště zahrnovala: zdravovědu, netradiční pohybové aktivity, téma zdravé výživy, zdravého životního stylu, trestní odpovědnosti mládeže, finanční gramotnosti a stanoviště věnované lidským právům. „Život v mediální džungli“, to je téma etické dílny, která byla realizována v 7. ročníku ve spolupráci s Hope4kids. Program byl zaměřen na bezpečné chování v kyberprostoru. Žáci páté třídy absolvovali program Jak se stát dobrým kamarádem.

Žáci neabsolvovali v průběhu dopoledne všechna výše uvedená stanoviště, výběr stanovišť byl přizpůsoben jednotlivým ročníkům. Celý program zahrnoval několik interaktivních činností a využíval mnoho názorných materiálů. Žáci pracovali samostatně i ve skupinách, zároveň měli možnost získat dostatek informací i praktických dovedností.

Mgr. Lenka Valešová
metodik prevence