19. 04. 2024

V pátek 19. 4. proběhl na naší škole projektový den s názvem „DEN ZEMĚ“.

Kvůli téměř zimnímu počasí se veškeré aktivity konaly ve vnitřních prostorách školy. Žáci prvního stupně prošli celkem 11 stanovišť, kde poznávali rostliny, stromy a jejich plody, keře, třídili odpad, poznávali suroviny a koření podle čichu. Počítali také zapeklité příklady, jak dlouho se určené věci rozkládají v přírodě, cvičili svou paměť a zamýšleli se nad tím, co nám dává naše Země. Dále vyznačovali, co neroste v našich lesích, jaké plody naopak v lese najdeme, co se vyrábí ze dřeva atd. Na závěr hledali obrázky a vyškrtávali bingo, psali přání pro Zemi a úplně nakonec si každá třída našla svůj sladký podklad jako odměnu za projevenou snahu.

Toto vše by se neobešlo bez téměř třicítky pomocníků z druhého stupně, kteří se ukázkově zhostili úloh na jednotlivých stanovištích a osvědčili se i jako doprovod čtyř družstev prvňáčků. Tímto jim vyjadřujeme veliké poděkování a obdiv.

Paní učitelky Jana Doležalová a Klára Valchářová