Afrika pohledem pana Johna

24. 02. 2014
V pondělí 24. 2. odpoledne si žáci sedmé třídy (a další zájemci) poslechli v rámci výuky přírodopisu vyprávění pana Pavla Johna o jeho cestě do Zambie.

Jen pro upřesnění: pan John je školník na naší škole a Zambie je vnitrozemský stát jižní Afriky. Pan školník nám ukázal fotky z míst, která se nepoštěstí navštívit každému. Jistě bylo velkým zážitkem pozorovat ve volné přírodě slony, žirafy a spoustu jiných zvířat.

Z prezentace jsme si odnesli cenné informace i poučení, např. nezastavovat při projíždění vesnicemi, protože jinak vám zdejší domorodci začnou nabízet své výrobky a vám nezbude, než si je koupit. A ještě zajímavost: v Zambii platí měna kwacha (kvača – viz obrázek). Na závěr pan John dodal: „Děti, učte se cizí jazyky! Až se jednou někam podíváte, dokážete se domluvit.“

Napsal Michal Jelínek, VII. třída

Afrika pohledem pana Johna

Ohlasy aneb co sedmáky zaujalo

• Kristina Sojková: zaujalo mě, že si lvice vůbec nevšímají projíždějících aut a turistů a že těžší práci vykonávají ženy.
  • Eliška Kinská: boj lvice s krokodýly o kořist.
  • Aneta Deverová: líbila se mi všechna zvířata. Bylo pěkné, vidět je „naživo“.
  • Eliška Stupková: že se hroši točí k fotografovi zády.
  • Marek Doležal: upravená krajina kolem domů, styl bydlení.
  • Klára Švidroňová: že se lidé v Africe nezpotí a že je slunce skoro přesně „nad nimi“.
  • Lenka Danielová: strom – „sosič“.