21. 04. 2023

V pátek 21. 4. se na nižším stupni naší školy uskutečnil projektový den nazvaný „Den Země“.

Ve všech třídách probíhal rušný program: děti vyplňovaly pracovní listy, četly si informace o tomto dni, sledovaly video k třídění odpadů a v rámci různých her pak vyhledávaly další informace a odpad samy třídily. Zároveň si uvědomily, že není vždy jednoduché dodržet vše přesně podle doporučení.

Cílem projektu bylo pochopit důležitost ochrany naší planety. Povídali jsme si o tom, co Zemi nejvíce trápí a jak my sami jí můžeme pomoci. A to nejen v tento den, ale každodenně. K danému účelu byla na chodbě 1. stupně vyvěšena napodobenina naší planety a děti na ni lepily papírky se svým slibem, jak pomohou konkrétně ony naši Zemi chránit a šetřit ji.

Mgr. Jana Doležalová