Vánoční aranžování s ISŠ Jesenice

07.12.2016 | Kategorie: Pracovní činnosti   |   Autor: Petr Koníř

V adventním čase připravila Integrovaná střední škola Jesenice soutěž pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Jde o ukázky vánočního aranžování, kterého se děvčata z naší třídy zúčastnila již v loňském roce. A nejinak tomu bylo i letos.

Mikuláš

05.12.2016 | Kategorie: Škola - Žáci   |   Autor: Petr Koníř

Mikuláš, anděl a čert – kdo by je neznal? Do těchto známých postav se v pondělí 5. prosince převtělilo několik žáků z deváté třídy, aby v tomto přestrojení navštívili děti ve školce a na naší základce.

Pohádka Tři čerti

01.12.2016 | Kategorie: Kultura - Divadla   |   Autor: Petr Koníř

Děti, které chodí do školní družiny, vědí, že nuda tady nemá místo. Pořád se něco děje, stejně jako ve čtvrtek 1. 12. odpoledne, kdy k nám do školy přijeli herci plzeňského divadla Řimbaba s pohádkou Tři čerti. Víc nám o tom prozradil Matěj Herčík z 5. třídy.

Vánoční výstava

01.12.2016 | Kategorie: Kultura - Výstavy   |   Autor: Petr Koníř

Vlastivědné muzeum Jesenice poskytlo své prostory Vánoční výstavě, na jejíž přípravě se podílela i naše základní škola. Začalo to tím, že nás (skupinu dívek z 9. třídy) oslovila paní učitelka Valešová a my jsme se do příprav výstavy ochotně zapojily.