Bezpečnost na internetu

12.11.2018 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Lenka Valešová

Kdo se při práci na počítači připojuje k internetu, měl by vědět o nebezpečích, která „na síti“ číhají. A právě o těchto nástrahách nám do 6. třídy přišel vyprávět pan René Černý. Je to bývalý policista, který nyní učí na ISŠ Jesenice a má bohaté zkušenosti.

Sázení stromu republiky

02.11.2018 | Kategorie: Ostatní   |   Autor: Petr Koníř

V rámci oslav stého výročí vzniku republiky se v celé zemi pořádají nejrůznější společenské akce. Jedné z nich se zúčastnila i naše škola. V pátek 2. listopadu jsme se všichni sešli pod hrází Velkého rybníka, kde byla připravena k vysazení lípa malolistá jako český národní strom.

Hudba v myšlenkách Masarykových

31.10.2018 | Kategorie: Kultura   |   Autor: Lenka Valešová

U příležitosti 100. výročí vzniku republiky se žáci 7. – 9. třídy naší školy zúčastnili ve středu 31. října uměleckého vystoupení Hudba v myšlenkách Masarykových v podání akordeonistky Jitky Baštové a loutnisty Jindřicha Macka.

Matrika, 8. tř.

25.10.2018 | Kategorie: Exkurze   |   Autor: Lenka Valešová

Městský úřad Jesenice sídlí v moderní budově vedle Mírového náměstí. Ve čtvrtek 25. října se sem vypravila naše osmá třída s paní učitelkou Konířovou, abychom se více dozvěděli o jeho matrice.

Exkurze Praha, Doteky státnosti, 7. a 9. tř.

22.10.2018 | Kategorie: Exkurze   |   Autor: Lenka Valešová

Výstavu Doteky státnosti připravil v Jízdárně Pražského hradu Vojenský historický ústav u příležitosti výročí založení naší republiky. Prohlédnout si tuto výstavu bylo hlavním cílem společného výletu 7. a 9. třídy do Prahy v pondělí 22. října.