Speedmat

24.02.2019 | Kategorie: Soutěže - Vědomostní   |   Autor: Petr Koníř

SPEEDMAT je mezinárodní online matematická soutěž - www.speedmath.eu, v níž si žáci mohou matematiku nejen procvičovat hravou formou, ale i soutěžit, jak název napovídá.

Lyžařský kurz, České Hamry 2019

17.02.2019 | Kategorie: Lyžařský výcvikový kurz   |   Autor: Lenka Valešová

Zhruba šest kilometrů na jih od krušnohorského města Vejprty se nachází vesnice České Hamry. Leží těsně u německých hranic – k saskému Hammerunterwiesenthalu je to co by kamenem dohodil. A právě sem, do Českých Hamrů, zamířili účastníci lyžařského kurzu ZŠ a MŠ Jesenice.

Šplh na tyči 2019

15.02.2019 | Kategorie: Soutěže - Sportovní   |   Autor: Petr Koníř

Správný sportovec se výšek nebojí. Pojďme se nyní podívat na výsledky 29 žáků, kteří se v pátek 15. února 2019 sešli v tělocvičně u tyčí určených pro šplh.

Turnaj v piškvorkách

07.02.2019 | Kategorie: Soutěže - Vědomostní   |   Autor: Petr Koníř

V pravidlech se dočteme: „Piškvorky jsou strategická hra, v níž spolu soupeří dva hráči. Nejčastěji se hraje na čtverečkovaném papíře, kde se oba střídají v kreslení křížků a koleček. Vyhrává hráč, jenž jako první vytvoří nepřerušenou řadu pěti svých značek.“

Beseda s hasiči - 7. tř.

06.02.2019 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Lenka Valešová

Vysloví-li se slovo hasič, vybaví se hned číslo 150. Číslo tísňové linky však vůbec nic nevypovídá o lidech vždy připravených pomáhat.

Dětský karneval 2019

02.02.2019 | Kategorie: Ostatní   |   Autor: Lenka Valešová

O měsíc dříve (oproti loňsku) začal letošní DĚTSKÝ KARNEVAL. Účastníky s maskami i bez masek pozval k veselému dovádění v sobotu 2. února 2019. A že má zvučné renomé, potvrdila tradičně vysoká účast – na sále a balkónu kulturního domu se sešlo 360 osob: s maskou 142, bez masky 56 a dospělých 162.

Okresní kolo matematické olympiády - Z9

30.01.2019 | Kategorie: Soutěže - Vědomostní   |   Autor: Petr Koníř

Matematická olympiáda je soutěž, která je založena na logickém uvažování jejích účastníků. Okresní kolo MO pro žáky 9. třídy proběhlo v DDM Rakovník ve středu 30. ledna a z naší školy jsem se ho zúčastnil jako jediný.

Exkurze do truhlárny, 7. tř.

30.01.2019 | Kategorie: Exkurze   |   Autor: Lenka Valešová

Na adrese Oráčovská 10 provozuje svou truhlářskou dílnu pan Martin Louženský. Když od něj přišlo pozvání na exkurzi, nebo spíš truhlářský workshop pro žáky v rámci pracovního vyučování, nebylo proč váhat.