Botanická soutěž - podzimní kolo

18.10.2018 | Kategorie: Soutěže - Přírodovědné   |   Autor: Petr Koníř

Podzimní kolo okresní botanické soutěže termínově ladí s každoroční oslavou Dne stromů (20. 10.). Letos se konalo ve čtvrtek 18. října v Botanické zahradě SZeŠ Rakovník a vybraní žáci naší školy se ho zúčastnili pod dohledem paní učitelky Knappové.

Projekt 72 hodin

12.10.2018 | Kategorie: EVVO   |   Autor: Petr Koníř

Projekt 72 hodin má své vlastní webové stránky. Na adrese https://www.72hodin.cz/2018/o-projektu se můžeme dočíst, že „Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již posedmé.

Logická olympiáda

10.10.2018 | Kategorie: Soutěže - Vědomostní   |   Autor: Petr Koníř

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Úlohy, které žáci řeší, vyžadují logický úsudek a kreativní přístup.

Exkurze 6. tř. do knihovny

05.10.2018 | Kategorie: Exkurze   |   Autor: Petr Koníř

Exkurzi do jesenické knihovny si naše šestá třída naplánovala s paní učitelkou Konířovou na pátek 5. října. Knihovna přiléhá ke kulturnímu domu a my jsme se do ní vypravili, abychom si ji nejen prohlédli, ale také si něco řekli o knížkách.

Střelba ze vzduchovky

05.10.2018 | Kategorie: Soutěže - Sportovní   |   Autor: Petr Koníř

Soutěž O nejaktivnějšího sportovce pokračovala svým druhým kolem v pátek 5. října 2018. Tentokrát se střílelo ze vzduchovky na terč, čehož se nezaleklo 25 žáků naší školy.

Ekologická soutěž - podzimní kolo

20.09.2018 | Kategorie: Soutěže - Přírodovědné   |   Autor: Petr Koníř

Podzimní kolo populární ekologické soutěže se letos konalo ve čtvrtek 20. 9. 2018. Zúčastnili se ho i žáci jesenické školy pod vedením paní učitelky Knappové. Tématem bylo Ekologické zemědělství, biopotraviny a zdravý životní styl.

Ekologicko-sportovní kurz 2018

10.09.2018 | Kategorie: Ostatní   |   Autor: Petr Koníř

Je tady nový školní rok a žáci si po prázdninách opět zvykají na školní povinnosti. Druhý zářijový týden byl již zcela pracovní. Žáci se vrátili do svých učeben, jen šestá třída škole zamávala a vypravila se v doprovodu paní učitelky Procházkové, paní učitelky Knappové, pana učitele Knappa a paní Jany Šimpachové na ekologicko-sportovní kurz. Do cílové destinace, rekreačního zařízení Pohoda na Zvíkovci, se tradičně dopravila ve dvou skupinách – jako „pěšáci“ a cyklisté („kolaři“). Dejme nyní slovo zástupcům obou skupin.