Exkurze do ISŠ Jesenice: 3.,4. a 5. tř. - projekt Člověk a jeho svět (CZ.1.07/1.1.32/01.0034)

V úterý 2. prosince se 4. třída paní učitelky Řehořové a 3. třída paní učitelky Mrázové vypravily na exkurzi do integrované střední školy Jesenice. Nejprve jsme navštívili pracoviště cukrárny, kde to krásně vonělo dobrotami. Tady jsme si vyzkoušeli, jak se dělají marcipánové rybičky a ježci. Moc se nám to líbilo.

Poté jsme se přesunuli na zahradnické pracoviště, kde to bylo také hezké. Naučili jsme se, jak se do vlhké houby v  květináčku zapichují postříbřené větvičky fikusu a větvičky borovice černé s velkou šiškou. Rovněž jsme vyráběli malé svícny z lýka, lesních plodů a svíček. Všechny své výrobky jsme si mohli vzít do školy, kde jsme pak o nich psali slohovou práci. Exkurze se všem moc líbila.

Napsala Vlasta Rácová, IV. třída

Ve čtvrtek 11. 12. absolvovali stejnou exkurzi také žáci 5. třídy.