Exkurze do ISŠ Jesenice: 4. tř. - projekt Člověk a jeho svět (CZ.1.07/1.1.32/01.0034)

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz.jpg

Estetické cítění i pracovní zručnost měli možnost prokázat žáci čtvrté třídy při své návštěvě zahradnického pracoviště Integrované střední školy Jesenice. Vypravili se sem v úterý 30. října a o své zážitky se podělili i se čtenáři Jeseníčku.

Byl poslední zářijový den a my (žáci čtvrté třídy) jsme šli do ISŠ Jesenice. Protože nás bylo hodně, rozdělili jsme se na dvě skupiny. Kluci se odebrali do skleníku, kde si vyzkoušeli aranžování rostlin v květináčích. To znamená, že zapichovali do květináčů různé květiny, větvičky (například modřín), ale i dýně apod. Holky zatím s jednou paní vázaly v budově květiny a přírodniny. Asi po hodině jsme se vystřídali. Výrobky se nám docela povedly, takže nás paní učitelka požádala, abychom je přinesli do školy na Den otevřených dveří. Nakonec jsme z nich udělali výstavu na chodbě v pavilonu prvního stupně.  

žáci 4. třídy