Exkurze do svíčkárny a knoflíkárny Šestajovice: 3. a 4. tř. - projekt Člověk a jeho svět (CZ.1.07/1.1.32/01.0034)

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz.jpg

Když se řekne „Šestajovice“, asi se nám nejdříve vybaví známá svíčkárna. A právě do Šestajovic se v úterý 4. listopadu vypravili na exkurzi třeťáci a čtvrťáci z naší školy.

Nejprve jsme šli do knoflíkárny. Tady jsme si vyrobili knoflík pro štěstí a pak si do látkového sáčku nasypali pšenici s voňavou levandulí. Když se takový sáček zahřeje a přiloží na bolavé místo, bolest se prý zmírní. Rovněž jsme si zde vykrojili glycerinové mýdlo.

Ve svíčkárně si každý udělal dvě svíčky, které si zkrášlil namáčením do rozehřátého barevného vosku. Nejhezčí barvy byly modrá, červená, žlutá a fialová. Zábavné bylo i zdobení perníčků sněhovou polevou.

K areálu svíčkárny patří rovněž minifarma, kterou jsme nemohli vynechat. Nejraději bych si pohladila všechna zvířátka. A kdo si chtěl něco koupit, mohl si zajít do zdejšího obchůdku. Exkurze se nám všem moc líbila.

Napsala Veronika Horvátová, IV. třída

Exkurze do svíčkárny a knoflíkárny Šestajovice: 3. a 4. tř.