Exkurze pila Blatno a řezbářka Plasy: 4. tř. - projekt Člověk a jeho svět (CZ.1.07/1.1.32/01.0034)

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz.jpgTentokrát se vydali za dalšími řemesly čtvrťáci. Nejdříve do Blatna, do firmy SDP Logistics, s.r.o. Co se ukrývá za tímto názvem, jsme poznali všichni velmi brzy. Dalo by se říci, že "po čuchu", protože vůně dřeva byla cítit široko daleko, ale to už nám šla v ústrety paní ředitelka firmy paní Hrabalová a mile nás přivítala. Po proškolení o bezpečnosti nás předala dvěma pánům a šlo se do provozu. A tak jsme se od mohutných klád dostali až trámům a paletám v truhlářské dílně. Puntíkem za exkurzí byl ohromný dřevěný smajlík.

A jelo se dál, do Plas, za paní Věrou Sidorjakovou, která propadla kouzlu dřeva a umí z něho vytvořit nádherné věci. Dřevořezby před domem, u domu, na oknech a všude v zahradě, kterou jsme si směli projít. A také jsme se směli podívat do přízemních místností. Na závěr jsme si směli vybrat nějakou dřevěnou vyřezanou drobnost a vyzdobit ji. Zatím nám paní Sidorjaková ukázala jak pracovat s nožem nebo dlátkem, aby se nic nestalo, kdyby to chtěl někdo zkusit. A než bys řekl švec, museli jsme se rozloučit. Ale většina z nás se loučila s příslibem, že se sem určitě ještě někdy vrátíme.

J. Řehořová