Páťáci v kostele svatého Petra a Pavla

V pátek 19. září jsme navštívili kostel sv. Petra a Pavla v Jesenici. Provázel nás tam pan učitel Jan Jindříšek.

Nejdříve jsme se podívali na střílnu a potom jsme zašli do kostela. Je postaven do tvaru kříže. Uvnitř se nachází žďárský oltář. Potom jsme stoupali po schodišti nahoru. Málem se mi při tom udělalo špatně, protože jsem se bál.

U varhan si každý mohl zkusit, jak se na ně hraje, a také jsme si ukázali svěcenou vodu. Potom jsme vyšli z kostela a pan učitel Jindříšek nám zazvonil na kostelní zvon. Ještě bylo třeba najít nějaký erb. Adéla při hledání zakopla a upadla. No, užil jsem si to, ale závěrečný test, který jsme potom dělali, nedopadl moc dobře.

Napsal Tran Sy Nguyen

Ohlasy

V kostele nám pan učitel Jindříšek zahrál na varhany. Mohli jsme si to vyzkoušet i my. Jsem ráda, že jsem tam mohla být.

                                              Valerie Bartošová

Pan učitel Jan Jindříšek byl moc hodný. Pustil nám zvony a zacinkali jsme si na zvonečky.           

Sabina Jankovská

Páťáci v kostele sv. Petra a Pavla