Výlov Velkého rybníka

Bezpochyby velkou událostí v Jesenici jsou výlovy rybníků. Naše 3. třída se vypravila 3. 11. 2015 k Velkému rybníku až po poledni. Den byl slunečný a všichni se asi byli podívat na výlov už dopoledne, takže jsme vše mohli sledovat nerušeně - práci všech rybářů, nakládání a odvoz ryb a prodej ryb na hrázi.

Jeník Trpák z naší třídy vyzpovídal tatínka (rybáře) a společně pro čtenáře Jeseníčku zpracovali následující informace. Během dvou dnů odvezlo 8 nákladních aut pro přepravu ryb 470 q kaprů. Kapři se vozili do sádek ve Mšeci, odkud poputují do prodejen.

Pro zajímavost: vylovilo se přibližně 30 000 kusů kaprů, 20 000 ks okounů, 1 000 ks amurů, 1 000 ks štik, 500 ks línů a 13 ks sumců. Na hrázi se prodalo cca 300 ks ryb. Při výlovu pomáhalo 15 rybářů. Určitě všem patří velký dík za tolik vykonané práce v tak těžkých podmínkách.

Na tento výlov budeme dlouho vzpomínat, protože jsme si mohli ulovené ryby v kádi pohladit, někdo si je i pochoval v náruči a mnozí z nás odcházeli jako vodníci, ale se šťastným výrazem v očích.

                          Jeník Trpák s tatínkem a žáci 3. třídy s paní učitelkou

Výlov Velkého rybníka