Přednáška, Vliv komunity na člověka, 6., 7. tř.

04.04.2019 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Lenka Valešová

Definovat komunitu a její vliv na mladého člověka není jednoduché. Abychom se v této problematice lépe vyznali, poslechli jsme si poučnou přednášku pana Reného Černého, učitele z Integrované střední školy Jesenice.

Beseda s hasiči - 7. tř.

06.02.2019 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Lenka Valešová

Vysloví-li se slovo hasič, vybaví se hned číslo 150. Číslo tísňové linky však vůbec nic nevypovídá o lidech vždy připravených pomáhat.

Přednáška o volyňštích Češích

15.11.2018 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Lenka Valešová

Přednášku s názvem „Volyňští Češi, vznik republiky a naše armáda“ si žáci 8. a 9. třídy vyslechli ve čtvrtek 15. listopadu.

Bezpečnost na internetu

12.11.2018 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Lenka Valešová

Kdo se při práci na počítači připojuje k internetu, měl by vědět o nebezpečích, která „na síti“ číhají. A právě o těchto nástrahách nám do 6. třídy přišel vyprávět pan René Černý. Je to bývalý policista, který nyní učí na ISŠ Jesenice a má bohaté zkušenosti.

Beseda s MUDr. Marouškem

16.11.2017 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Petr Koníř

S jistou zvědavostí jsme očekávaly (dívky z 8. a 9. třídy) přednášku MUDr. Iva Marouška o lidské sexualitě.

Přednáška Mediální gramotnost

09.11.2017 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Petr Koníř

Na internetu si lze přečíst, že mediální gramotnost je schopnost vyhledávat, analyzovat, objektivně hodnotit a dál předávat informace a sdělení z médií.