Drátenictví v muzeu

26.05.2017 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Petr Koníř

Právě takový byl název akce, kterou uspořádalo Vlastivědné muzeum Jesenice v pátek 26. května. A protože naše šestá třída ráda poznává nové věci, rozhodli jsme se, že si tvořivou práci s drátem vyzkoušíme.

Přednáška o myslivosti

27.03.2017 | Kategorie: EVVO   |   Autor: Petr Koníř

V rámci přírodovědných a ekologických aktivit (PEA) si pravidelně povídáme o přírodě a všem, co s ní souvisí.

Ať jsi černý jako bota, umyje tě mýdlo Otta

26.05.2016 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Petr Koníř

Slogan v názvu našeho příspěvku býval kdysi součástí reklamy na výrobky podnikatele Františka Otty, jehož jméno je spojeno s nejslavnější prvorepublikovou značkou Rakovníka. Kromě piva proslavilo Rakovnicko právě mýdlo z továrny Otta, později podniku Rakona, který je dnes částí koncernu Procter & Gamble.

smysly živočichů

17.03.2016 | Kategorie: EVVO   |   Autor: Petr Koníř

Vzdělávací programy sdružení Penthea jsou vždy poutavé, názorné a poučné. Víme to, protože její pracovníci navštěvují naši školu každým rokem.

přednáška o sovách

26.01.2016 | Kategorie: EVVO   |   Autor: Petr Koníř

Představovat sdružení PENTHEA žákům naší školy by bylo pověstným nošením dříví do lesa. Každoročně se setkáváme s jeho odborníky, kteří k nám přijíždějí s populárně naučnými přírodovědnými programy s praktickými ukázkami. Stejně tomu bylo i ve čtvrtek 28. ledna, kdy si pro nás připravili velice zajímavý program o sovách.