Beseda s hasiči 2019

06.02.2019 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Lenka Valešová

Vysloví-li se slovo hasič, vybaví se hned číslo 150. Číslo tísňové linky však vůbec nic nevypovídá o lidech vždy připravených pomáhat.

Přednáška o volyňštích Češích

15.11.2018 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Lenka Valešová

Přednášku s názvem „Volyňští Češi, vznik republiky a naše armáda“ si žáci 8. a 9. třídy vyslechli ve čtvrtek 15. listopadu.

Bezpečnost na internetu

12.11.2018 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Lenka Valešová

Kdo se při práci na počítači připojuje k internetu, měl by vědět o nebezpečích, která „na síti“ číhají. A právě o těchto nástrahách nám do 6. třídy přišel vyprávět pan René Černý. Je to bývalý policista, který nyní učí na ISŠ Jesenice a má bohaté zkušenosti.

Beseda s MUDr. Marouškem

16.11.2017 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Petr Koníř

S jistou zvědavostí jsme očekávaly (dívky z 8. a 9. třídy) přednášku MUDr. Iva Marouška o lidské sexualitě.

Přednáška Mediální gramotnost

09.11.2017 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Petr Koníř

Na internetu si lze přečíst, že mediální gramotnost je schopnost vyhledávat, analyzovat, objektivně hodnotit a dál předávat informace a sdělení z médií.

Beseda s Ivonou Březinovou

05.10.2017 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Petr Koníř

Ivona Březinová je spisovatelka, která píše knihy pro děti a mládež všech věkových kategorií. Často také pořádá různé besedy, a tak je dobré, že ve čtvrtek 5. října přijela i k nám do Jesenice.

Drátenictví v muzeu

26.05.2017 | Kategorie: Přednášky   |   Autor: Petr Koníř

Právě takový byl název akce, kterou uspořádalo Vlastivědné muzeum Jesenice v pátek 26. května. A protože naše šestá třída ráda poznává nové věci, rozhodli jsme se, že si tvořivou práci s drátem vyzkoušíme.