Čertí škola, 5. 12. 2017

05.12.2017 | Kategorie: Projektové dny   |   Autor: Lenka Valešová

Jako každý školní rok, i letos se první stupeň ZŠ a MŠ Jesenice proměnil na jeden den v ČERTÍ ŠKOLU.

Den vody: 4. třída

15.06.2017 | Kategorie: EVVO   |   Autor: Petr Koníř

Tento projektový den jsme si domluvili s panem Trpákem, který vykonává práci porybného neboli baštýře.

Projektový den Poznáváme Jesenici

18.04.2017 | Kategorie: Projektové dny   |   Autor: Petr Koníř

Kde v Jesenici najdeme araukarit, vazební cely, vodovod ze 17. století či kde stávaly kaple sv. Antonína z Padua (z níž se stala hasičská zbrojnice), památník jesenickým občanům padlým v první světové válce, šibenice nebo na kterých místech se stavěly křížky a na kterých kapličky, už dokážou páťáci a šesťáci hravě poradit.

Den zdravého životního stylu 2016

24.06.2016 | Kategorie: Projektové dny   |   Autor: Petr Koníř

O důležitosti zdraví v životě člověka není třeba pochybovat. Připomínat si zásady zdravého životního stylu je proto nejen rozumné, ale i nutné. Z toho důvodu se žáci druhého stupně naší školy zapojili v pátek 24. června do projektového vyučování nazvaného příznačně Den zdravého životního stylu.

Čertí škola 2015

04.12.2015 | Kategorie: Projektové dny   |   Autor: Petr Koníř

V pátek 4. prosince se první stupeň naší školy změnil na „čertí“. Děti se na tu událost náležitě připravily oblečením a pomalováním obličejů. Paní učitelky pak pro ně přichystaly zajímavý čertí program. Prvňáci až páťáci v rámci češtiny, angličtiny, matematiky i tělocviku plnili pekelně těžké úlohy.

Den bez aut 2015

22.09.2015 | Kategorie: EVVO   |   Autor: Petr Koníř

Již tradičně jsme se zapojili do akce Den bez aut. Letošní téma bylo: Zajímavosti v našem okolí.

Projektový den - Jan Hus

19.06.2015 | Kategorie: Projektové dny   |   Autor: Petr Koníř

V minulém roce vznikl na dějepisném kroužku nápad zorganizovat projektový den k 600. výročí upálení mistra Jana Husa.