Den zdravého životního stylu 2017

Téměř na den přesně, 23. 6. 2017, se po roce na druhém stupni školy opět konal DEN ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU.

Co bylo jeho náplní letos, ukazuje tabulka:

Den zdravého životního stylu 2017.jpg

Téma Ekologie zahrnovalo pro 6., 7., a 9. třídu EKOLOGICKÉ HRY: Evoluci, Domeček – stromeček – hříbeček, Velké hledání (součástí bylo i hledání odpadků), pexeso a kooperativní hry. Skoro třetina žáků 7. a 6. třídy do školy nepřišla, o to s větším zápalem se však do her pustili všichni přítomní. Věřím, že se hry dětem líbily a ti, kteří zůstali doma, mohou jen litovat.

Tématem pro osmáky byla EKOLOGICKÁ STOPA. Co to je, jak se vypočítá, jaká je stopa ČR a ostatních států světa, co dělat, abych svoji stopu zmenšili - to vše jsme hledali na internetu a vyplňovali pracovní list. Závěrem každý zjistil, zda je jeho stopa větší či menší než průměrného občana ČR či spolužáka.

Zajímá-li vás, jakou stopu na Zemi zanecháváte vy a zda vašemu životnímu stylu naše planeta stačí, vyhledejte adresu www.hraozemi.cz a dozvíte se mnoho zajímavých informací.

Mgr. Vlastimila Knappová