Čertí škola 2015

V pátek 4. prosince se první stupeň naší školy změnil na „čertí“. Děti se na tu událost náležitě připravily oblečením a pomalováním obličejů. Paní učitelky pak pro ně přichystaly zajímavý čertí program. Prvňáci až páťáci v rámci češtiny, angličtiny, matematiky i tělocviku plnili pekelně těžké úlohy.

A jaké by to bylo předmikulášské dovádění, kdyby u toho chyběl Mikuláš se svým doprovodem?

Když se Mikuláš (Fanda Moučka), anděl (Barča Svatoňová) a čerti (Kristina Sojková, Klárka Švidroňová, Marek Doležal a Tomáš Kejla) objevili mezi dětmi, tvářily se děti velmi nebojácně. Až na několik málo „zlobilců“ neměli čerti pořádně co na práci. Zato anděl se činil – rozdával všem dětem sladkosti za básničku.

Návštěvu Mikuláše a jeho družiny zažila rovněž mateřská škola. Zde se role Mikuláše zhostil Dominik Kolář, za anděly se převlékly Anetka Deverová a Markétka Tranová a čerta dělala Eliška Kinská. Pro děti to byl velký zážitek, některé se i trochu bály. Všechny však byly hodné, a tak si čert žádné neodnesl. Naopak – dostaly odměnu od andělů a Mikuláše, protože jim pěkně zazpívaly.

Napsaly: Barbora Svatoňová a Eliška Kinská, IX. třída