Den s lesy ČR - 7. tř. 2015

Poučným a jistě i užitečným počinem bývá Den s Lesy České republiky. Přesvědčila jsem se o tom se svými spolužáky ze sedmé třídy v úterý 23. června, kdy jsme zhlédli praktickou ukázku těžby dřeva.

Dopolední program začal vycházkou k viklanu, který je vzdálen od Jesenice asi dva a půl kilometru. Cestou jsme si procvičovali názvy stromů. U viklanu nám těžaři předvedli, jak se stromy značí a kácí a pak pomocí traktoru vyváží na cestu. Poté jsme šli k ohni, abychom si mohli opéct buřty. Nesmím zapomenout, že nám ještě ukázali paroží jelena a losa a lebku vlka a srnky. Navíc jsme dostali odměnu v podobě balíčků se sladkostmi a propiskami. Ti, kteří správně pojmenovali všechny stromy, získali ještě puzzle, švihadla, trička a spoustu dalších cen. Bylo to super! Děkujeme zaměstnancům LČR a paní učitelce Valešové za hezký zážitek.

Napsala Tereza Alexijová

Den s lesy ČR - 7. tř. 2015