Den Země - včely, projekt Člověk a jeho svět (CZ.1.07/1.1.32/01.0034)

Den Země byl letos zaměřený na včely a uskutečnil se v úterý 6. května 2014 odpoledne. Zúčastnili se ho žáci třetí, čtvrté a páté třída v doprovodu učitelů.

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz.jpg

První část projektu probíhala v učebně přírodopisu, kde nám paní učitelka Knappová promítla film o včelách. Potom nám rozdala pracovní listy s otázkami, na které bylo třeba odpovědět. Někdy jsme měli za úkol i něco nakreslit, například jak vypadá dýmák.  

Druhá část projektu probíhala na školní zahradě. Tady jsme si mohli vyrobit svojí vlastní svíčku z pravého včelího vosku a ze čtvrtky si udělat včelku.

Nakonec jsme se přesunuli do Vlastivědného muzea Jesenice, kde nám paní Zátková vyprávěla o včelách. Dozvěděli jsme se, že v úlu je jen jedna matka (královna), že trubci oplodňují matku, ale později se stanou nepotřeb-nými, a spoustu dalších zajímavostí o včelách. Do školy jsme se tak vrátili s novými (a také užitečnými) poznatky.

Napsala Adéla Parpelová, V. třída

Den Země - včely, projekt Člověk a jeho svět (CZ.1.07/1.1.32/01.0034)