Lesní pedagogika aneb S lesníkem do lesa: 1. tř.

04. 03. 2015

Ve středu 4. března 2015 se první třída s paní učitelkou Peterovou vydala hledat nová dobrodružství do lesa pod vedením lesních pedagogů (Radúzy, Anny Lacinové a rovněž začínajících lesních pedagogů) z Centra lesní pedagogiky. Program byl zaměřen na činnost lesníka a myslivce. Děti si vyzkoušely práci s dalekohledy a seznámily se s měřicími přístroji, které používá lesník pro svou práci. Program vhodně doplňovaly hry, při kterých si děti upevnily nabyté vědomosti. Během dobrodružné cesty poslouchaly zpěv ptáků, vypátraly, z čeho vyroste strom, a poznaly, jakou škodu dokáže nadělat prase divoké. Přestože bylo chladné počasí, děti si dopoledne strávené v lese velmi užily a těší se na další setkání.

Anna Lacinová