Hrad pro Karla IV.

18. 12. 2015

V rámci projektu „Po cestách a hradech Karla IV.“ uspořádala Místní akční skupina Rakovnicko ve spolupráci se ZŠ a MŠ Bez hranic Mšec akci na téma „Hrad pro Karla IV.“, které se v pátek 18. prosince zúčastnila i naše škola. Součástí projektu byla prohlídka zámku ve Mšeci, poté prezentace modelu hradu a nakonec jeho výstava. Na stavbě hradu ze stavebnice Teifoc pracovali žáci 5. třídy (Martina a Markéta Laubrovi, Tereza Kejlová, Klára Prasková, Tomáš Spurný, Matěj Duna, Jaroslav Lazar a Zdeněk Konček). Okolí hradu vytvořil Ondřej Mareš z 9. třídy.

Žáci ze ZŠ a MŠ Bez hranic Mšec připravili pro hosty ze zúčastněných škol nejen zmíněnou prohlídku zámku, ale i ukázku chemických pokusů, tkaní na tkalcovském stavu, testík z historie zámku Mšec a společné zpívání koled. Děti poté obdržely čestné uznání za účast na projektu a vánoční balíčky, na které finančně přispěly město Jesenice, městys Kněževes a obec Kolešovice. Projektový den se opravdu vydařil a všem dětem se moc líbil.

Napsala Radka Vodrážková

Hrad pro Karla IV.