Logická olympiáda

10. 10. 2018
Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Úlohy, které žáci řeší, vyžadují logický úsudek a kreativní přístup.

Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. A právě tím je tato soutěž unikátní.

Letos se v kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) zapojilo  do soutěže 17 156 řešitelů, z toho ze Středočeského kraje 1 607. Z naší školy si její náročnost vyzkoušeli tři žáci (viz tabulka).

LOGICKÁ OLYMPIÁDA.jpg

• Kvantily jsou čísla, která dělí uspořádaný soubor na několik zhruba stejně velkých částí. Kvantil 60 znamená, že 40% žáků bylo lepších.
  • Výsledky jsou zobrazeny pouze u žáků, kteří patří mezi 75 % nejlepších řešitelů základního kola.