Jarní kolo botanické soutěže

18. 05. 2017
Celkem deset žáků naší školy se ve čtvrtek 18. května 2017 zúčastnilo jarního kola botanické soutěže v Rakovníku. Cestovali jsme vlakem pod dohledem paní učitelky Knappové.

Soutěž se jako obvykle konala v Botnické zahradě SZeŠ Rakovník, kam jsme se hned po příjezdu odebrali. Čekalo nás zodpovězení 20 otázek tematicky zaměřených na invazní rostliny. Otázky nebyly jednoduché a na našem umístění se to projevilo. Já jsem nakonec skončil na 6. – 9. místě, což v konkurenci čtyř desítek soutěžících v II. kategorii není zase tak špatné.

Soutěž doplnil doprovodný program a po něm následoval zhruba hodinový rozchod po náměstí. Mám-li soutěž zpětně zhodnotit, myslím, že byla povedená. Snad budou stejně zajímavé i její další ročníky, na které se už těším.

Napsal Tomáš Tran, VII. třída

výsledky (.pdf)