soutěž PF 2016

07. 12. 2015

Letos podruhé opět proběhla výtvarná soutěže  PF 2016 na téma „Zima čaruje“ a nově i literární soutěž o nejlepší básničku s vánoční a novoroční tématikou. Celkem se soutěžilo ve třech kategoriích (viz tabulka pod článkem). Porota, která se skládala z radních našeho města, neměla vůbec jednoduchý úkol. Musela vybrat z celkem 79 prací tři nejlepší PF 2016 z každé kategorie a následně určit absolutního vítěze. Ani v literární soutěži neměla jednoduchý úkol, i když vybírala z šesti básniček. Absolutním vítězem se stala Julie Rácová ze Základní školy a mateřské školy Jesenice. Její PF 2016 společně s vítěznou básničkou Jakuba Kučery bude rozesláno do všech domovů Jesenice. Vítězem první kategorie se stal Vojtěch Lacina. Jeho PF použije Základní škola a mateřská škola Jesenice.

Slavnostní vyhodnocení proběhlo v nové zasedací místnosti. Vítězové si odnesli věcné odměny v podobě her, puzzlí nebo poukazů na knihu. Všichni soutěžící dostali sladkou odměnu.

Výstava všech výtvarných prací a básniček je k zhlédnutí v přízemí městského úřadu nebo na FB MY Jesenice.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem zúčastněným a též pedagogům za spolupráci a motivaci žáků k účasti v soutěži.

Těším se na další kolo soutěže PF, v příštím roce opět s malými změnami.

//rakovnicky.denik.cz/zpravy_region/jesenicti-maji-opet-originalni-pf-autorem-je-julie-racova-20151213.html

Za Kulturní komisi při MěÚ Jesenice Ing. A. Poláková

Kategorie 1: 1. – 5. třída