Výlet 6. tř. do Plzně

Školní výlet naší šesté třídy připadl na úterý 13. června. Do Plzně, kde byla naším hlavním cílem oblíbená Techmania Science Center, jsme cestovali vlakem s paní učitelkou Konířovou a panem učitelem Konířem.

Z hlavního nádraží jsme zamířili rovnou do Techmanie. Paní učitelka nám koupila lístky a dala nám rozchod po areálu. Ocitli jsme se ve světě technických vychytávek a působivých ukázek. Opravdu se bylo na co koukat! Škoda jen, že nás nepustili do oddělení pro děti…

Po hodině a půl nás paní učitelka svolala a všichni společně jsme se odebrali do obchodního domu Plaza, který jsme si prošli a kde jsme se i najedli.

Posledním bodem programu bylo filmové představení v kině. Vlastně jsme se rozdělili na dvě skupiny – první šla na animovanou komedii Mimi šéf, druhá si zvolila film Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta. Tím byl cíl výletu splněn a mohlo se jít na vlak. Pěšími přesuny jsme nachodili celkem asi 4 kilometry. Cestou domů jsme si povídali a shodli se na tom, že jsme prožili zajímavý den.

Napsala Vlasta Rácová