Výlet 7. třídy do Plzně

V úterý 21. 6. nastal dlouho očekávaný den – třídní výlet, zaměřený na památky a zajímavosti Plzně.

 První společné zážitky začaly už ve vlaku, kdy se chlapci dali do hovoru se spolucestujícími, které doprovázel vodicí pes. Dozvěděli se, že jeho trénink stál 240 000 korun!

První kroky vedly do plzeňského podzemí, sídlícího v Pivovarském muzeu. Dostali jsme roušku na vlasy (z hygienických důvodů) a helmy a opatrně vyrazili směrem dolů. Trasa měřila asi 800 m, různě se klikatila a nabízela vykopávky, ukázky historických řemesel i prvky středověkého opevnění.  

Dalším cílem bylo Muzeum strašidel, ale mezitím jsme nahlédli do chrámu sv. Bartoloměje na náměstí, posilnili se a odpočinuli si. Muzeum bylo malé, ale některé pověsti, jež nám paní průvodkyně vyprávěla, nás zaujaly, zejména pověst, jak se dostal velbloud do městského znaku.

Z muzea jsme zamířili na věž kostela, která je nejvyšší v republice. Někteří zdatní sportovci se pokusili nahoru vyběhnout, ale rekord (57 sekund) nepřekonali.

Výlet jsme zakončili v nákupním centru zejména občerstvením a drobnými nákupy. Cesta domů proběhla v poklidu.

Mgr. Eva Konířová