Exkurze do Šestajovic: 3. a 4. tř.

Termín konání: 4.11.2014 | 07:15
Místo konání: Šestajovice

KNOFLÍKÁRNA, SVÍČKÁRNA, MÝDLÁRNA A FARMA

4. 11. 2014 pro 3. a 4. ročník

Navštívíme svíčkárnu, mydlárnu a výrobnu kosmetiky Rodas v Šestajovicích u Prahy, která umožňuje veřejnosti a školám prohlídku továrny se strojovou výrobou.

Mateřský podnik svíčkárny RODAS Šestajovice u Prahy má pobočky v Liberci, Plzni a Olomouci. Svíčkárna pořádá různé akce (vouchery) a přináší stále nějaké novinky. Toto a vše ostatní najdeme na oficiálních stránkách firmy.

Více zde: http://www.knoflikarna.cz/rodinny-vylet/

Pro školy jsou tu připravené naučné programy o výrobě svíček spolu s vlastnoruční výrobou. Ve výrobní dílně si můžeme sami vytvořit svíčky, voskové pastelky, mýdla, koupelové soli a voskové lampy.

V knoflíkárně si lze odlít knoflík z pryskyřice a v perníkové chaloupce vyrobit perníkový obrázek. V mýdlové cukrárně si uděláme radost výrobou různých koupelových setů. V prodejně je možné si koupit výrobky značky RODAS za podnikové ceny.

V areálu svíčkárny děti potěší i minifarma. Prohlédneme si tu: shetlandské poníky, kvésánské mini ovečky, holandské mini kozičky, gottigenská mini prasátka, bažanty, husy labutí, sovy pálené, zdrobnělé slepičky a jiné.