exkurze pila Blatno a řezbářka Plasy: 4. tř.

Termín konání: 9.10.2014 | 08:00

Firma SDP Logistics s.r.o. vyrábí palety, vazníky a dřevěné obaly. Součástí firmy je i truhlářská výroba, která se soustředí na výrobu oken, dveří a interiérového nábytku.

Paní Věra Sidorjakova je řezbářka z Plas. Poskytuje svou zahradu školám, na níž má vystavené své dřevořezby, které si mohou děti osahat a zblízka prohlédnout. Tím vnímají výrobek nejen zrakem, ale hmatem, což je velmi důležitý vjem. Řezbářka nepracuje pouze se dřevem, ale i s drátem a kamenem.

Cíl exkurze: Cílem exkurze je děti seznámit s truhlářským a řezbářským řemeslem. Děti budou mít možnost si vše prohlédnout z dostatečné blízkosti. Budou si moci vyzkoušet kresbu na dřevo. Dozvědí se informace o dřevě (co vše se z něj vyrábí, jakou musí projít cestou, než se z něj stane židle), jako nepostradatelném a jedinečném materiálu.