Vaření 8. třída

25. 01. 2013

Na závěr pololetí jsme se rozhodli uspořádat slavnostní oběd. Rozdělili jsme si úkoly. Šárka
s Bárou uvařily zeleninovou polévku s houbami, kluci se postarali o hlavní chod: Pečené kuře na víně, medová omáčka a hranolky. Kája s Katkou zajistily zákusek - bábovku. Iva a Andrea zatím připravily v družině slavnostní tabuli.

I když jsme měli na vaření a stolování vyjímečně 2 hodiny, i tak jsme rádi využili pomoci našich kuchařek, které nám kuřata upekly. Ve školní kuchyňce je totiž pouze jedna trouba a tam se připravovaly hranolky. Bábovku šla děvčata upéct k Dolejšům.

Krátce po půl třetí jsme se dočkali. Jako předkrm jsme ochutnali sýrový toust, následovala polévka, hlavní chod a zákusek. Jídla se povedla, po celodenní běžkařské túře samozřejmě chutnala. Poděkování zaslouží naše paní kuchařky i družinářky bez nichž by to prostě nešlo.

Mgr. V. Knappová

Vaření - osmá třída, 25. 1. 2013