Zapojení žáků do projektu 72 hodin

16. 10. 2013

Čištění kašny na náměstí

Už jste slyšeli o výzvě „72 hodin pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ"? Tak právě v jejím rámci se skupina žáků 9. třídy vedená paní učitelkou Knappovou rozhodla vyčistit kašnu na jesenickém náměstí. Skupinu tvořili: Vašek Hron, Dominik Břicháč, Radim Měchura, Petra Sunkovská, Adéla Krejčová a Andrea Kukiová.

Nejprve jsme si připravili vše potřebné k čištění. Radim, Vašek a Petra Sunkovská pak sestoupili po žebříku do kašny, kde se začalo s prací. Na odklízení tam toho bylo opravdu dost! Mezi nalezené „rarity" patřila například peněženka s Marilyn Monroe, bohužel prázdná, nebo disk od auta růžové barvy. Po odklizení odpadků se z kašny kompletně odčerpala voda. Vyčistili jsme i koš chránící kanály od zanesení. Doufáme, že veřejnost naši iniciativu ocení.

Napsali: Vašek Hron a Dominik Břicháč

Čištění kašny na náměstí

Čištění přepadu Velkého rybníka

Čištění kašny na náměstí