Exkurze do ISŠ Jesenice - projekt Člověk a jeho svět (CZ.1.07/1.1.32/01.0034)

20. 02. 2014
Čtvrtek je běžným školním dnem, ale čtvrtek 20. února byl pro čtvrtou a pátou třídu naší školy jiný.

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz.jpg

Ten den jsme se totiž vydali s paní učitelkou Valešovou a paní učitelkou Vodrážkovou do Integrované střední školy Jesenice, abychom si vyzkoušeli některé dovednosti v tzv. tvořivých dílnách.

Nejprve jsme se seznámili s oborem Zahradník. Třídy se rozdělily na kluky a holky, a zatímco se holky pustily do aranžování květin, kluci šli sázet salát do skleníku. Potom se skupiny vyměnily.
Vše, co jsme si vyrobili, jsme si mohli vzít domů.

Druhým oborem, kde jsme si přišli na své, byl Cukrář. Také tady jsme pracovali ve skupinách. Holky si vyzkoušely výrobu marcipánových prasátek a kluci výrobu malých dortíků. Samozřejmě jsme si potom činnosti opět vyměnili a opět jsme si mohli své výrobky odnést domů. Bylo to moc hezké a všem se nám to velice líbilo!

Napsaly: Katka Dohnalová, Aneta Moučková a Adéla Parpelová, V. třída

odkaz na článek v Rakovnickém deníku

exkurze do ISŠ Jesenice - projekt Člověk a jeho svět (CZ.1.07/1.1.32/01.0034)