Dopravní hřiště Rakovník 2014

13. 05. 2014

V úterý 13. 5. 2014 v 6:45 jsme měli sraz na autobusové zastávce na náměstí, kam v 7:00 přijel autobus. Cesta do Rakovníka nám trvala zhruba půlhodinku. Nejprve jsme vyhledali budovu autoškoly vedle 2. ZŠ, kde jsme byli poučeni, jak jezdit na křižovatce, po kruhovém objezdu či jak máme odbočovat vlevo. Nyní bylo třeba uplatnit nabyté vědomosti na dopravním hřišti.

Na dopravním hřišti jsme se rozdělili do dvou skupin - na kluky a holky. Dívky dostaly na příděl kola a začaly jezdit po vyznačených trasách, kdežto kluci dělali chodce. Po určité době se skupiny vyměnily. Každý se projel dvakrát.

Když nácvik dopravních dovedností skončil, odebrali jsme se do Roubenky, kde jsou vystaveny divadelní loutky. Je zde i místnost, kde si děti mohou hrát a odpočívat, číst knihy nebo časopisy se Čtyřlístkem. Krátce jsme zde pobyli a pak se odebrali na vlak, který nás odvezl do Jesenice. Byl to velmi hezký a poučný výlet.

Napsala Nela Havlíčková, IV. třída

Dopravní hřiště Rakovník 2014