Dějepisný kroužek

01. 10. 2014

Kroužek je určen všem milovníkům vlastivědy a historie z řad žáků 5. - 9. třídy. Jeho členové se pravidelně scházejí ve středu od 645 do 730.  

Náplň práce je různorodá - zabýváme se všemi obdobími dějin od pravěku po současnost. Hrajeme hry, řešíme kvízy, vyplňujeme pracovní listy, zpracováváme prezentace na určité téma, podnikáme výlety a připravujeme se na dějepisné soutěže.

O tom, že má naše činnost smysl, svědčí nejnovější úspěch tří našich členů - Milana  Ondiče, Petra Jaroše a Romana Jaroše. Pod jménem „Jesenice boys“ obsadili v celostátní soutěži „Převezměte terezínskou štafetu“ skvělé 2. místo mezi 50 týmy, a patří tak mezi přední kandidáty na zisk víkendového studijního pobytu v Terezíně, který se uskuteční v březnu 2015.

Pokud se i ty zajímáš o historii, přidej se k nám!