Exkurze CHKO Křivoklát - 6. tř. 23. 3. 2009

23. 03. 2009

Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko byla vyhlášena v roce 1978 jako přírodovědecky velice významné území. A právě sem se v pondělí 23. března vypravila na exkurzi 6. třída ZŠ a MŠ Jesenice. Přečtěme si, co o tom napsala žákyně Štěpánka Edlová...

Cesta vlakem na Křivoklát ubíhala ve veselé atmosféře. Povídali jsme si vtipy a dávali hádanky. Proto se nám zdálo, že jsme na místo přijeli docela brzy. Nyní nás čekala delší procházka kolem hradu. Měli jsme namířeno do Informačního střediska Lesů České republiky, kam naše skupina dorazila celá udýchaná.

Odměnou za pěší túru nám byla ukázka ptačích druhů, kterých na Křivoklátsku pravidelně hnízdí 120, včetně vzácného výra velkého a čápa černého. Také jsme si prohlédli sbírku vycpanin hlodavců, například veverku obecnou, křečka polního či lasici. Viděli jsme toho samozřejmě mnohem více, ale tohle bylo asi nejdůležitější. Exkurze se vydařila a líbila se nám.

Exkurze CHKO Křivoklát - 6. tř. 23. 3. 2009