Mikuláš ve škole

05. 12. 2014

V pátek 5. prosince 2014 se ve škole objevili čerti (Monika Bezstarostová, Štěpánka Kouglová, Lucka Wünschová, Míra Lisner, Dominik Jankovský, Tomáš Tatzauer, Tomáš Uher), andělé (Pavla Petrániová, Pavlína Pekarčíková, Marie Vernerová) a Mikuláš (Roman Jaroš). V patách jim kráčeli fotografové (Mgr. Petr Koníř a Anežka Čížková).

Část skupiny (čerti M. Bezstarostová a M. Lisner, anděl P. Petrániová a Mikuláš R. Jaroš) navštívila nejprve mateřskou školu, kde jí děti zazpívaly písničky na mikulášské téma. Za hezký zpěv si vysloužily sladkou odměnu.

V základní škole jsme začali návštěvou třetí třídy paní učitelky Mrázové a potom pokračovali i v ostatních třídách prvního stupně. Čerti sice některé malé děti trošku vystrašili, nějaké uronily i slzičku, ale Mikuláš s anděly je vzápětí zase uklidnili. A ty, které řekly básničku, dostaly rovněž sladkou odměnu.

Napsal Roman Jaroš, IX. třída