Výstava PET-ARTU

17. 02. 2015

V úterý 17. 2. 2015 se naše sedmá třída vypravila s paní učitelkou Valešovou vlakem do Rakovníka, aby ve zdejším Muzeu T. G. M. zhlédla výstavu PET-ARTU sochařky Veroniky Richterové. Výstava s názvem „Houština“ nás uvedla do podivuhodného světa živé i neživé přírody, ve kterém mě nejvíce zaujaly opičky z PET lahví. Právě umělecky tvořivá recyklace PET lahví je předmětem PET-ARTU.

Dalším bodem programu byla výstava, která návštěvníkům přibližovala aktivity modelářů na Rakovnicku. Prohlédli jsme si krásné modely letadel, lodí a aut a při tom si poslechli zajímavé povídání o modelářství.

Jakmile byly splněny všechny cíle v Rakovníku, dostali jsme krátký rozchod. Využila jsem ho k nákupu nových bot. Následně jsme se sešli u kostela na náměstí a pak společně zamířili na nádraží. Děkuji paní učitelce za hezký výlet.

Napsala Katka Jančová, VII. třída

Výstava PET-ARTU