Krajské kolo basketbalu dívek 2015

31. 03. 2015

V úterý 31. března se náš dívčí tým v sestavě Monika Bezstarostová, Anežka Čížková, Adéla Churanová, Štěpánka Kouglová, Pavlína Pekarčíková, Pavla Petrániová, Barbora Svatoňová, Marie Vernerová a Lucie Wünschová vypravil pod trenérským dohledem pana učitele Knappa do Nymburka na krajské kolo basketbalu starších dívek ZŠ.

Vyjeli jsme časně ráno mikrobusem a téměř celou cestu prospali. Na místo jsme ale dorazili včas. V osm hodin se konal nástup všech týmů. Pan učitel nám vylosoval skupinu (C2) a společně jsme se přesunuli do malé haly. Zápasy, které jsme zde odehrály, byly velmi těžké, protože proti nám nastoupily odhodlané soupeřky s mnohem většími herními zkušenostmi.

Než došlo k vypsání diplomů, vyfotografovaly jsme s basketbalovou legendou Jiřím Zídkem, který se prosadil i v prestižní severoamerické NBA. Nakonec došlo k vyhlášení výsledků. K našemu překvapení jsme nebyly poslední, skončily jsme sedmé z osmi týmů. I to je však pro náš školní basketbal velký úspěch.

Napsaly Adéla Churanová a Barbora Svatoňová, VIII. třída

Krajské kolo basketbalu dívek 2015