Maxivečerníček

07. 05. 2015

Dne 7. 5. 2015 se naše 2. třída vydala vlakem do divadla v Rakovníku na představení MAXIVEČERNÍČEK, které připravili žáci ZUŠ.  Tento rok totiž slaví Večerníček 50 let od svého vzniku. Narodil se 2. ledna 1965. Autorem postavičky je Radek Pilař, tvůrce hudby je Ladislav Simon. Nejen to, ale také další zajímavosti jsme se dozvěděli o naší oblíbené postavičce, která nás provází již tak dlouhou dobu na obrazovkách televize.

Žáci ze ZUŠ v Rakovníku nacvičili různá představení, týkající se postavičky Večerníčka. Představil se dokonce i sám Večerníček na jednokole, dále jsme viděli Boba a Bobka, Kanafáska, Rumcajse, Macha a Šebestovou a další.

Předvedlo se několik pěveckých sborů od nejmenších (KARKULEK a  LOUPEŽNÍKŮ)  po největší, které zazpívaly známé písně z večerníčků  a flétnové soubory, které zahrály zase oblíbené melodie, třeba z Pata a Mata, Příběhů z mechu a kapradí.

Největší potlesk však sklidily dva minimuzikály: O ČERVENÉ KARKULCE A BUDULÍNEK.

Představení se nám moc líbilo a těšíme se na další, žáci 2. tř.

2. tř.: divadlo JKT – Maxivečerníček