NSEV Čabárna 25. 6. 2009

25. 06. 2009

V závěru školního roku se vybrané děti z celé školy zúčastnily autobusové exkurze do NSEV (naučné středisko ekologické výchovy) Čabárna a do záchranné stanice pro hendikepované živočichy, která je součástí areálu NSEV.

Pozvánkou byla dětem účast v přírodovědných soutěžích, sběr papíru či PET víček, a nebo vzorný prospěch a chování.

Ve výukovém programu děti ve skupinkách "hospodařily v lese", posléze si prohlédly expozici domácích zvířat a seznámily se s provozem záchranné stanice. Mezitím druhá skupina navštívila vodní park Čabárna, kde nás uchvátili hlavně jeseteři - starobylé to ryby.

Na závěr jsme se vydali na Vinařickou horu, bývalou sopku a přírodní rezervaci. Po části naučné stezky jsme se dostali do lomu, odkud si téměř každý odnesl "úlovek" ve formě čedičové lávy.

Nepočetná skupinka nejstarších dosáhla vrcholu bývalého kráteru a poté jsme se všichni vydali zpět k autobusu. Právě včas, neboť se schylovalo k bouřce. Vraceli jsme se s prvními kapkami a následný liják a "práskačku" jsme si "vychutnávali" už v teple a suchu autobusu.

Celá tato akce byla podpořena MŠMT v rámci rozvojového programu Podpora EVVO ve školách v roce 2009.

V. Knappová

NSEV Čabárna 25. 6. 2009