Botanická soutěž - exotické rostliny

20. 10. 2015
Každoročně se zúčastňujeme botanických soutěží, které pořádá DDM v rakovnické botanické zahradě. Tématem letošního podzimního kola byly exotické rostliny.

V přípravě jsme se zaměřily na exotické ovoce a dobře jsme udělali, neboť pár otázek se týkalo ovoce i poznávačky.

Po skončení soutěže jsme si prošli společně, jak soutěžní okruh mladších, tak i starších. U velkého okruhu jsme se pro jistotu vybavili i správným řešením, neboť tyto otázky bývají vždy velmi „zapeklité“. Soutěžní okruhy se snažíme vždy procházet, neboť je důležité, aby děti znaly správné odpovědi. (Většina školních výprav tak nečiní). V soutěži si nejlépe vedli Vojta Lacina – 5. místo (30 soutěžících) a Bára Svatoňová – 6. místo (33 soutěžících).

Následoval „rozchod“ na rakovnickém náměstí a poté společný odchod do Galerie Samson, kde jsme shlédli fotografickou výstavu hub. Zde si děti mohly také vybarvit a popsat obrázky hub. Nakonec jsme se vypravili do DDM, kde mají živá zvířata. Zde jsme strávili asi půlhodinku a poté následoval odchod na vlakové nádraží.

Mgr. V. Knappová

Botanická soutěž 20. 10. 2015