školní kolo dějepisné olympiády

21. 12. 2015

V listopadu proběhlo již tradiční školní kolo dějepisné olympiády.

Letošní ročník nese název „Po stopách Lucemburků aneb Za císařskou korunou“ a ne náhodou je zaměřen na léta 1310 - 1437, kdy v našich zemích panovala dynastie Lucemburků. V květnu 2016 totiž budeme oslavovat 700. výročí narození „největšího Čecha“ Karla IV., syna Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny, za jehož vlády došlo k nebývalému rozmachu českého království.

Do soutěže se zapojilo osm žáků z 6. - 8. třídy. Všichni soutěžící si zaslouží pochvalu, neboť si při řešení nelehkých úloh vedli velmi dobře. Nejenže prokázali znalosti o jednotlivých panovnících, ale poradili si také s úkoly, které se týkaly kultury oné doby. Ocenění si zaslouží zejména Dominik Lekeš z 6. třídy a Julie Rácová ze 7. třídy, kteří se soutěže zúčastnili i přesto, že v dějepise dané učivo dosud neprobírali.

• 1. místo: Julie Rácová (7. tř.)
  • 2. místo: Petr Koníř (8.tř.)
  • 3. místo: Petr Jaroš (8. tř.)

IMG_5462.JPG

V okresním kole dějepisné olympiády, které proběhne v lednu příštího roku, budou naši školu reprezentovat tito žáci: Julie Rácová (7. tř.), Petr Koníř a Petr Jaroš (oba 8. tř.).