divadelní představení Sněhová královna

02. 03. 2016

Ve středu 2. března se vypravilo 21 žáků naší školy do Tylova divadla do Rakovníka, aby zde zhlédli představení pod názvem „Sněhová královna“, které si pro veřejnost připravili studenti rakovnického gymnázia pod vedením tamějšího učitele angličtiny N. J. Cusacka.

Ano, správně předpokládáte, že celé představení (cca 55 minut), se odehrálo v AJ.

Naši žáci tak měli jedinečnou příležitost procvičit své dovednosti v poslechu i v jiné podobě, než je tomu při výuce ve škole. Zpočátku sice měli někteří obavy z toho, že účinkujícím nebudou rozumět, ale brzy se ukázalo, že byly naprosto zbytečné. Představení jsme si opravdu užili.

Věřím, že tento zážitek naše žáky povzbudí k ještě intenzivnějšímu studiu angličtiny.

Rádi se podobných akcí zúčastníme i v následujících letech.

Mgr. Petra Hrůzová, vyučující AJ

Představení Sněhová královna v angličtině se konalo 2. března v Tylově divadle v Rakovníku. Jeli jsme s paní učitelkou Hrůzovou a paní vychovatelkou Vodrážkovou.

Sraz jsme měli v 7:20 na vlakovém nádraží, kde jsme sešli a poté vyjeli směrem na Rakovník. Divadlo bylo velmi hezké a hodně přínosné. Herci byli žáci z Gymnázia Zikmunda Wintra a určitě jim muselo dát velkou práci své vystoupení nacvičit.

Děkuji paní učitelce Hrůzové, že uskutečnila tento zájezd. Určitě stál za to.

Napsala Eva Konířová, IX. třída