Okresní kolo sportovní olympiády - basketbal

16. 06. 2016

Žákovský basketbal má na naší škole velkou tradici. Turnajů v košíkové se pravidelně účastníme. Nejinak tomu bylo ve čtvrtek 16. června 2016, kdy naše dívčí družstvo v sestavě Lenka Danielová, Adéla Churanová, Eliška Kinská, Markéta Kinštová, Dominika Laubrová, Kristina Sojková, Simona Šindlerová a Klára Švidroňová (vedené panem učitelem Knappem) nastoupilo k zápasům okresní sportovní olympiády. Probíhaly v tělocvičně 1. ZŠ Rakovník, kde se utkala družstva silná i slabší.

První utkání s týmem Nového Strašecí jsme vyhrály poměrně hladce 20 : 2, a proto jsme k druhému zápasu s 3. ZŠ Rakovník nastupovaly s mírným optimismem. V sázce bylo celkové vítězství. Klíčový zápas nám však nevyšel podle našich představ (skóre 4 : 6), takže jsme nakonec braly konečné 2. místo. I tak je to cenný výsledek. Nás hlavně těší, že jsme si hezky zahrály a na všechny sportovní okamžiky budeme rády vzpomínat.

Napsaly deváťandy Kristina Sojková, Simča Šindlerová a Klára Švidroňová

Výsledky (.pdf)