Mikuláš

05. 12. 2016
Mikuláš, anděl a čert – kdo by je neznal? Do těchto známých postav se v pondělí 5. prosince převtělilo několik žáků z deváté třídy, aby v tomto přestrojení navštívili děti ve školce a na naší základce.

Do kostýmů jsme se převlékli o velkou přestávku. Já (Pepa Kougl), Terka Alexijová a Kačka Louženská jsme byli za čerty, Dan Braun za ctihodného Mikuláše a Lucka Cinková byla náš krásný anděl. Takto nastrojené nás pan učitel Koníř vyfotil a pan školník následně odvezl autem do školky. Zdejší děti z nás měly velký zážitek a za hezké básničky dostaly od Mikuláše a anděla sladkosti.

Návštěva tříd pak pokračovala na naší škole. Děti nám opět recitovaly básničky a také dostávaly drobné sladkosti. Čerti však našli i pár zlobilů, kteří pak museli slíbit, že už budou hodní, že se polepší.

Poté, co jsme obešli všechny třídy, jsme se převlékli do „civilu“ a zapojili se do vyučovacího procesu. Popravdě však musím přiznat, že to byla pořádná šichta a že jsem byl docela rád, že už to mám za sebou.

Napsal Pepa Kougl

Mikuláš, anděl a čerti 2016