Pohádka Tři čerti

01. 12. 2016
Děti, které chodí do školní družiny, vědí, že nuda tady nemá místo. Pořád se něco děje, stejně jako ve čtvrtek 1. 12. odpoledne, kdy k nám do školy přijeli herci plzeňského divadla Řimbaba s pohádkou Tři čerti. Víc nám o tom prozradil Matěj Herčík z 5. třídy.

Jak název napovídá, vše se točilo kolem čertů. Nejdůležitější z nich byl Lucifer. Musel dávat pozor na ostatní dva pekelníky, kteří by nejraději pořád spali a nic nedělali. Však si také „vykoledovali“ trest, že půjdou na 300 let sloužit do starého mlýna. Když 300 let uplynulo a čerti se ještě nevrátili, začal je Lucifer hledat. Našel je, jak ve mlýně hrají karty. Řekl jim tedy, že půjdou do pekla po svých a musí tam dorazit do tří úplňků. To nebylo tak jednoduché, ještě že jim poradila malá holčička. Nakonec všechno dobře dopadlo.

Pohádka se mi líbila a i ostatní děti se dobře bavily, protože představení bylo veselé.

Napsal Matěj Herčík

Pohádka Tři čerti