Karavana u našich sousedů v Evropě

13. 12. 2016
I v letošním školním roce jsme se dočkali dalšího pokračování projektu a zároveň divadelního představení Karavana - U našich sousedů v Evropě. Vždy nás překvapí svou originalitou, vtipností a hlavně přílivem informací.

Nejinak tomu bylo i v úterý 13. prosince, kdy nás holčička Áda a její herecká maminka provedly Evropou a zaměřily se na čtyři státy – Řecko, Francii, Velkou Británii a Slovensko. Děti se dozvěděly spoustu informací o jednotlivých zemích, a to zajímavou a hravou formou s použitím kulis, které jsou jednoduché, názorné, nápadité a krásné. U každé země si připomněly nejznámější památky, sopky, hlavní města, ale i význam olympijských kruhů. Rovněž přiřazovaly ke každému státu jeho vlajku. Děti si zasoutěžily, luštily písmo a dozvěděly se spoustu zajímavých informací. Na závěr si zazpívaly píseň o přátelství mezi jednotlivými národy, kterou končí všechna představení.

Mgr. Jana Doležalová

Karavana u našich sousedů v Evropě