Okresní kolo dějepisné olympiády 2017

17. 01. 2017
V úterý 17. ledna proběhlo v DDM Rakovník okresní kolo dějepisné olympiády, které bylo letos zaměřeno na Habsburky v 18. století.

Naši školu reprezentovali: vítězka školního kola Julie Rácová (8.  tř.), Petr Koníř (9. tř.) a Petr Jaroš (9. tř.), který na poslední chvíli nahradil nemocnou Marušku Mourovou.

V silné konkurenci si naši žáci nevedli vůbec špatně. Julii se sice nedařilo tolik, jak by si přála, ale výsledky obou kluků to bohatě vynahradily. Petr Jaroš, který měl na přípravu pouze 2 dny, obsadil solidní 13. místo, a Petr Koníř, ač dějepis nepatří mezi jeho nejoblíbenější předměty, vybojoval výborné 6. místo, pouhé 4 body od stupňů vítězů.

Všem soutěžícím děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

Mgr. Petra Hrůzová

Výsledky (.pdf)