Finále soutěže šikovné ruce

21. 06. 2017

Společným setkáním aktivních účastníků skončila ve středu 21. června 2017 regionální soutěž Šikovné ruce, kterou v září 2016 vyhlásila firma Dřevoobchod Lubná. Do soutěže se postupně zapojilo devět škol okresu. Z polotovarů, které si žáci přivezli z úvodní návštěvy podniku, začali následně vytvářet výrobky. Pokud se vyvedly, přihlásila je škola do soutěže. K hodnocení výrobků posloužily jejich fotografie. Posuzovala je nejen veřejnost na facebooku a zákazníci podniku, ale i porota složená z odborníků (viz tabulky – pouze 1. místa).

Ceny (hoblíky Pinie®) pak na setkání v Lubné obdržela vždy tři nejlépe hodnocená místa, absolutní vítězové si pak odnesli akumulátorové vrtačky. Každý žák, jehož výrobek postoupil do užšího výběru (fotografie výrobku se ocitla na nástěnce), byl oceněn originální pamětní medailí ze dřeva. Této pocty se z naší školy dostalo Verče Doležalové, Magdě Houškové a Adéle Navrátilové z 8. třídy (Adéla Parpelová a Martin Vyleta se omluvili) a Pepovi Kouglovi a Katce Jančové z 9. třídy. Přestože na stupních absolutních vítězů nestanul žádný z našich žáků (pro jejich výrobky si nakonec nikdo z Dřevoobchodu Lubná nepřijel), můžeme soutěž Šikovné ruce hodnotit pozitivně. Ukázalo se, že žáci neztrácejí o tvůrčí práci se dřevem zájem a že truhlařina má před sebou světlou budoucnost. 

Mgr. Zdeněk Modrý

Soutěž Šikovné ruce