Ochutnávka - Mléko do škol

18. 05. 2018
V rámci projektu Mléko do škol obdržela každá třída ochutnávkový koš mléčných výrobků.

Žáci měli příležitost vše ochutnat. V nabídce děti nalezly nejen sýry, ale i mléka plnotučná, polotučná, odtučněná a ochucená, dále tvaroh, pomazánkové máslo, jogurty, různé druhy plátkových sýrů od eidamu přes goudu až po madelland. Někteří žáci tak poprvé ochutnali třeba hermelín nebo nivu. Bylo to příjemné zpestření dětského jídelníčku a děti je velice uvítaly.

S žáky jsme si povídali o tom, co kdo má rád, děti mezi sebou diskutovaly. Některá děvčata měla vlastní zkušenosti, jak využít tvaroh pro přípravu pomazánky. Nejdříve si děti zkusily všechny výrobky zapamatovat a následně je vyjmenovat. Povídali jsme si o plátkovém sýru, který je vhodný pro bezlepkovou dietu a pravidelně nám chodí do školy.

Mgr. Jana Doležalová

Ochutnávka mléčných výrobků